Certifikované oleje doTERRA terapeutické hodnoty

16.01.2018

              V masážním salonu Amonit používám éterické oleje značky doTERRA. I když si neobjednáte aroma masáž nazvanou "aromatouch", v salonu dochází k aromaterapii. Při každé masáži je v provozu difuzér, v kterém se nachází nějaký z olejů doTERRA. Difuzér je zařízení, které používá moderní patentovanou technologii rozptylování esenciálních olejů. Poskytuje a přináší do masážního salonu pozitivní účinky pro zdraví. Produkuje relaxační páru a disponuje jemným bílým světlem, proto je ideální pro použití během masáží. Ultrazvukový difuzér funguje na bázi vysoké frekvence vibrací keramického tělíska, které přímo přeměňuje vodu do podoby vodní páry za studena a spolu s ní i esenciální oleje. Výsledkem je tak velmi jemná studená pára, která vystupuje z difuzéru, zvlhčuje vzduch, a navíc místnost do 30 m čtverečních naplní konstantní hladinou esenciálního oleje. To je zásadní urychlení stimulujícího účinku zejména pro chronicky nemocné a akutní respirační problémy. Dále při každé aplikaci základního oleje na masírovanou část těla klienta doplňuji do základní vrstvy éterický olej doTERRA s terapeutickou hodnotou dle výběru klienta.

DoTERRA znamená "dar země". Tyto esenciální oleje jsou skutečným darem, který nám může pomoci v nejrůznějších životních situacích - od uvolnění stresu, zlepšení nálady, až po práci s emocemi nebo s potížemi našeho fyzického těla.

Produkty doTERRA splňují definici pro esenciální oleje:

- esenciální olej obsahuje pouze těkavé aromatické látky,

- v oleji jsou přítomny správné (jemu náležející) složky,

- tyto složky jsou obsaženy v dostatečné, "terapeutické" koncentraci.

Čistota olejů doTERRA je zaručena přísnou vědeckou analýzou a jejich terapeutická kvalita je zajištěna těmito podmínkami:

- výběrem kvalitních rostlin ze zdravé bio-produkce, pěstované v odpovídajícím klimatu,

- sklizní ve správné době, v okamžiku, kdy jsou v rostlině přítomny žádané složky v nejvyšším množství.

- šetrnou extrakcí vodní parou (bez použití chemických látek nebo nadměrného tlaku a teploty)

Tyto oleje jsou pro člověka bezpečné i ve vysokých koncentracích, neboť neobsahují žádné cizorodé chemikálie a jako přírodní látky s velmi vysokou vibrací dokáží spolupracovat s komunikačním systémem našeho těla. Působí vždy tam, kde je jich zapotřebí a dokáží se potřebám těla přizpůsobovat.

Čisté, kvalitní terapeutické esenciální oleje mají tyto vlastnosti:

- pronikají buněčnými stěnami, podporují aktivitu trávicích enzymů a zesilují účinek potravinových doplňků,

- podporují detoxikaci - odbourávají nánosy ropných látek z buněčných stěn, čistí buněčné receptory, pomáhají přenášet živiny, okysličují buňky,

- působí protizánětlivě a ulevují při bolestech kloubů, svalů a kostí,

- zesilují působení dalších terapeutických metod (reflexologie, akupunktura, chiropraxe),

- působí podobně jako enzymy - katalyzátory životních procesů. pomáhají tělu, aby nastartovalo produkci vlastních enzymů, neboť obsahují matrici, nebo také energetickou signaturu pro enzymatickou aktivitu,

- některé éterické oleje obsahují fytohormony, které mohou nejen nahradit užívání syntetických hormonů, ale působí navíc regulačně při poruchách hormonální sféry.

- většina olejů má antibakteriální, antivirové a protiplísňové působení. Na rozdíl od chemických léků a antibiotik však nemají nepříjemné vedlejší účinky a při své součinnosti s lidským tělem dokáží proniknout do všech buněk (antibiotika zůstávají pouze v mezibuněčném prostoru).

- některé oleje a jejich kombinace dokáží dokonce opravovat chybné informace DNA: Pokud již není oprava možná, přinutí poškozenou buňku k apoptóze (buněčné smrti), aby se nemohla dále dělit.