O MNĚ

Celý život je pro mne alternativní medicína a zdravá výživa velmi zajímavé téma. Lidé, od kterých čerpám znalosti a zkušenosti v tomto oboru, jsou Ing. Jiří Janča, MUDr. Josef Jonáš, MUDr. Richard Smíšek, Prof. PeaDr. Pavel Kolář Ph.D. a řada dalších českých ale i zahraničních terapeutů a významných osobností. Jejích znalosti jsou rozsáhlé, ale jejich pokora ještě mnohem větší. Poukazuji na to, že ani alternativní medicína nemá patent na rozum a snaží se skloubit západní a východní medicínu. Jejich snahou je vytvořit celostní přístup ke klientovi, a to v oblasti biochemické, biomechanické, sociální, psychologické, energetické a spirituální. Podle mého názoru je dobré čerpat z každého zdroje, který lidem pomáhá, nehledě na to, z jaké části světa pochází. V obou táborech odborníků můžeme nalézt zaťaté skeptiky, kteří zastávají neměnná paradigmata, ale i lékaře, kteří jsou otevření k pokrokovému myšlení a nadčasovým teoriím. Celostní medicína z jedné strany sice využívá velmi starých myšlenek a pohledů na lidskou existenci, ale z druhé strany i nejmodernějších poznatků vědy o životním prostředí a jeho vlivu na člověka, o zemědělství a potravinářském průmyslu, o průmyslu vůbec, o domácím prostředí člověka, ale především o pohybovém, imunitním, nervovém, hormonálním, genetickém systému, o mikrobiologii, toxikologii, psychologii a dalších vědních oborech.

Vystudoval jsem kurz řízené a kontrolované detoxikace podle MUDr. Jonáše a  navazujíci kurz výživového poradenství. Další moje kurzy směrovaly do oblasti biomechanické. V této oblasti jsem absolvoval kurz fitness trenéra a metodu spirální stabilizace - SM systém MUDr. Richarda Smíška - tento kurz pokládám za další důležitý krůček ve svém osobním růstu v pozitivním působení na lidské zdraví s profesionální péči.

Kurzů masáží, které jsem absolvoval, je celá řada: Švédska relaxační masáž, Dornova metoda, Reflexní masáž chodidel, AromaTouch s aplikaci esenciálních olejů s terapeutickou činnosti doTERRA, Antistresová masáž hlavy, Kineziotaping, Manuální lifting obličeje, Masáž lávovými kameny, Masáž proti celulitidě a formování postavy, Protahování strečink na masérském lehátku, Manuální lymfo drenáž těla, Havajská masáž Lomi, Lomi.

Další moje záliby jsou děti, sport, příroda a fotografování.