Hlavní podmínkou zdraví je zdravá mysl

22.06.2018

Jak nejlépe aktivovat regeneraci při masáži?

Uvolnit tělo a mysl, nebojovat s myšlenkami - neodmítat je ale překračovat. Myšlenky se v mozku budou vytvářet pořád. Bojovat s nimi znamená, jako byste narazili na velký kámen, který vám stojí v cestě. Vadí vám a vy se ho snažíte přemístit, bojovat s ním. To vám ale ubere hodně sil a energie. Přitom ten kámen na cestě nikomu nevadí, je to pouhá představa člověka, jednoduše ho stačí překročit.

Nesnažte se za každou cenu hledat příčiny problémů. Ano, oni se sice dají najít a na chvíli člověku pomůžou, ale vytvoří opět další zadání, představy a přání člověka, a když nedojde k jejich naplnění, aktivují se další příčiny a vznikají nové problémy. Je to začarovaný kruh, který se točí ve smyčce minulosti a budoucnosti. Nelze ani potlačit vlastní pocity, které plynou z osobních představ a posuzování, jinak hrozí vnitřní konflikt což znamená sebedestrukci.

Jak z kruhu ven?

Pouhým pozorováním?

Nevěřit svým představám?

V tomto stavu lze pozorovat všechno kolem stejně tak, jako pozoruje divák představení v divadle v přítomném okamžiku. Pak představy začnou slábnout a intuice sílit.