Medicinální houby

07.08.2019

Síla medicinálních hub není objevem současné moderní vědy. Byla známá už před 4 000 lety ve staré Číně. První lékařské materiály zmiňují zejména houbu Reishi, kterou staří čínští lékaři považovali za jednu z mála látek, která svými účinky prospívá celému organismu a i při dlouhodobém užívání na něj nemá žádné negativní účinky. Dokonce byla ceněna natolik, že se objevovala ve starých čínských kresbách, kde asociovala dlouhý lidský život.

Dnes máme díky moderní vědě možnost zkoumat a poznávat i jiné zdraví prospěšné houby. Což je dobře, protože čím více hub věda zkoumá, tím více pozitivních účinků a zdravotních benefitů objevuje. A je jedno, zda jsou houby konzumovány jen tak nebo ve formě doplňků stravy. Jednoduše mají úžasnou sílu léčit lidské tělo.

Medicinální houby dokáží posilovat imunitní funkce lidského organismu. Tuto schopnost, posilovat imunitu, způsobují především látky zvané polysacharidy (betaglukany), triterpeny, lektiny, enzymy, vitamíny atd. Díky širokému komplexu účinných látek je někdy pro vědce obtížné určit, přes jejich moderní laboratorní a technické vybavení, jakými mechanismy dokáží medicinální houby pomoci našemu tělu v boji i s rakovinou. Současné vědecké studie jasně dokazují, že medicinální houby mají výrazný imunomodulační a imunostimulační efekt. V organismu zvyšují a aktivizují velké množství makrofágů, T-lymfocitů či NK buněk.

Ve studiu Amonit se můžete seznámit s účinky medicinálních hub jako jsou

AURICULARIA - Auricularia polytricha (jidášovo ucho)

AGARICUS - Agaricus blazei Murill (žampion mandlový/brazilský)

COPRINUS - Coprinus comatus (hnojník obecný)

CORDYCEPS - Cordyceps sinensis (housenice čínská)

CORIOLUS - Coriolus versicolor (outkovka pestrá)

ENOKI - Flammulina velutipes (penízovka sametonohá)

HERICIUM - Hericium erinaceus (korálovec ježatý)

HLÍVA - Pleurotus ostreatus (hlíva ústřičná)

CHAGA - Inonotus obliquus (rezavec šikmý)

MAITAKE - Grifola frondoza (trsnatec lupenitý)

POLYPORUS - Polyporus umbellatus (choroš oříš)

REISHI - Ganoderma lucidum (lesklokorka lesklá)

SHIITAKE - Lentinula edodes (houževnatec jedlý)

NOVÁ ENERGIE

Medicinální houby jsou také silnými antioxidanty, odstraňují volné radikály a ulehčují tělu. I s nevyváženou stravou, si tyto houby poradí, podporují detoxikaci těla a posilují funkci a regeneraci jater a ledvin. Působí na organismus těla komplexně. K plnému zdraví patří také dobrý stav mysli a psychiky - medicinální houby dokážou zlepšit paměť, pozornost, náladu i zvýšit odolnost vůči stresu. Zejména Cordyceps se "ordinuje" na vyčerpání a duševní nepohodu.