Vitalita

14.08.2018

Vitalita

Organizmus dokonale zbavený jedů vykazuje velmi dobrou odolnost vůči vnějším nepříznivým vlivům, jako jsou infekce, či stres, a tím pádem se dokáže udržet velmi dlouho ve výtečné a zdravé kondici. Nejvýznamnějším zdrojem vnitřních toxinů jsou infekční ložiska. Ty se dostávají do těla organizmu dvojím způsobem: prvním z nich jsou infekce získané z těla matky. Setkáváme se s takto získanými zoo infekcemi, boreliózou, anaerobními, tuberkulózními a dalšími infekcemi. Tím dochází k tomu, že už kojenci a batolata trpí chronickými onemocněními, které ložiska způsobují - astmatem, ekzémem, chronickými chorobami dýchacích cest, jater, ledvin, kůže, nervovými chorobami atd. Druhým zdrojem infekcí pro ložiska jsou získané infekce, s nimiž se člověk setkává během života. Jakmile se mikroorganizmu podaří proniknout do těla tím, že překoná bariéry sliznic a kůže, má jediný cíl: rozmnožování. Mikroorganizmy používají člověka jako vhodné prostředí pro realizaci tohoto cíle, tedy jako inkubátor. Ložiska sama o sobě poškozují funkci orgánů a blokují průchod energie čchi tak, jak ji chápali starověcí čínští lékaři. Nedostatky v koloběhu čchi mají nepochybný a závažný důsledek pro funkci některých orgánů. Základním příznakem, s nímž se při stagnaci energie setkáváme, je nedostatek vitality a schopnost organizmu odolávat fyzické a psychické zátěži. Nejzávažnějším důsledkem infekčních ložisek je působení mikrobiálních toxinů na tkáně, orgány, tedy přímo na funkci buňky. Mikrobiální toxiny mají mutagenní vliv na genom a mohou proto zásadním způsobem porušovat genetickou informaci, a tím zásadně ovlivňovat zdravotní stav našeho organizmu. Protože infekční ložiska často způsobují v nervovém systému poruchy v regulaci imunitního systému, reakce nemusí být vždy zcela fyziologické. Konkrétně mám na mysli to, že vznikají reakce alergické i autoagresivní, tedy autoimunitní.


S trochou fantazie si můžeme promítnout chování a vznik infekčních ložisek do lidské společnosti. Uvidíme, že lidská společnost a ložiska se chovají velmi analogicky, což dokazuje jednotnost přírody. Již při vzniku infekčních ložisek můžeme hledat souvislosti v lidské společnosti: bude-li tlak na nepřítele v lidské společnosti příliš velký, přejde od otevřeného odporu ke skrytému. Vytvoří vlastně skrytá ložiska, na která obrana společnosti - v případě organismu imunitní systém - nedosáhne. Z nich vycházejí toxiny, které nepředstavují otevřený boj s organizmem, ale jde o analogii záškodnické činnosti narušující chod a organizaci společnosti. Bude-li společnost oslabená, má nepřítel šanci ji velice snadno zlikvidovat.


Likvidace infekčních ložisek a její detoxikace je základním kamenem detoxikační medicíny. Bez tohoto postupu si nedokážeme představit proces, jenž by měl člověka zbavil chronických chorob.


Zdroj: Praktická detoxikace, MUDr. Josef Jonáš, Eminent 2006