Well being

08.07.2018

Well-being

• osobní pohoda, osobní životní blaho, prožitek kvalitního a harmonického života;

• blahobyt.


francouzsky bien-etre - interdisciplinární pojem, původně znamená prožitek, ale i vysvětlení zdraví. Stabilita je dána osobnostními rysy a aktuálním stavem.

Psycholožka Denisa Maderová radí: "Aktivní myšlení můžete zastavit, když se půjdete projít ven nebo změníte prostředí, ve kterém jste doteď trávili čas. Podívejte se na nějaký hezký film anebo se jen tak zadívejte z okna a zasněte se. Denní snění je dobrou formou relaxace a relaxace je nástrojem regenerace. Protože během snění nemyslíte na svoje starosti, ale dokážete pozorovat svoje pocity, emoce a touhy. Pro duševní zdraví a pohodu je důležité věci pozorovat, uvědomit si je, prožívat je a nejen přemýšlet. Když vám to doma nejde, běžte si třeba zaběhat do přírody, pusťte si hudbu, malujte, tancujte nebo zajděte na dobrou masáž."

Pocit pohody není jednodenní záležitost, ale dlouhý proces. A vše začíná otázkou, co mohu udělat proto, abych se cítil vyrovnaný a spokojený?

Umět naslouchat vlastní intuici, rozpoznat co pokorně přijmout a nebojovat s tím, a naopak vlastní intuici získat odvahu ke změně, k tomu, co je možné změnit. Vlastní intuici lze prožít v procesu maximálního zklidnění a uvolnění, které přichází u dobré masáži nebo meditace. Aktívní myšlení oddaluje cestu k intuici a spontaneitě. Aktívní myšlení jsou představy, které jsou interpretované skrze podvědomí, a kterým člověk uvěří a podle toho se zachová.